Wyjściowa odzież dla dzieci

Nieskazitelnie białe ubranka zbyt długo nie pozostaną białe nie tylko po zabawie na podwórku, ale również po imieninach u cioci. I nie ma co winić za ten stan dziecko. Jeśli więc chcesz, by Twoja pociecha ładnie prezentowała się na spotkaniu rodzinnym, musisz podejść do sprawy realistycznie. Wybierając odzież dla dzieci należy zwrócić uwagę nie tylko na walory estetyczne ale przede wszystkim na praktyczność. 

1. Zapomnij o świeżo wykrochmalonych kołnierzykach i białych bluzeczkach. Dzięki temu dziecku będzie czuło się swobodniej, a Ty również zaoszczędzisz sobie stresu i irytacji, że tyle trudu poszło na marne.

2. Zwróć uwagę na materiał, z którego wykonana jest bluzeczka, w którą zamierzasz ubrać córeczkę. Najlepiej, gdyby była w 100% bawełniana. Odzież dla dzieci powinna być wygodna i przewiewna. Wszelkie poliestrowe domieszki wzmogą pocenie i dyskomfort malucha.

3. Wybieraj wzory wyszywane, nie prasowane czy inne, które mogą ulec uszkodzeniu podczas prania. Wystrzegaj się metek pranie ręczne. Dzięki temu zaoszczędzisz czas np.na zrobienie manicure.